Artykuły, audycje, filmy zwiazane z Kościołem NMP Zwycięskiej

 

Odnowiony kościół pobrygidkowski z widokiem


Każdy będzie mógł zwiedzić odnowiony, XV-wieczny kościół pobrygidkowski w Lublinie (Narutowicza 6). Mieszkańcy i turyści będą mogli zejść do krypt, w których znajdują się trumny mniszek, obejrzeć nową ekspozycję oraz odnowione, zabytkowe malowidła na kościelnym chórze.

Atrakcją będzie punkt widokowy na kościelnej wieży, z którego można obejrzeć z niecodziennej perspektywy m.in. teatr Osterwy.


Kościół pobrygidkowski w Lublinie czeka na turystów


Już za tydzień każdy będzie mógł zobaczyć odnowiony kościół pobrygidkowski w Lublinie. Na zwiedzających czekają m.in. krypty, nowa ekspozycja, zabytkowe malowidła i punkt widokowy na kościelnej wieży. 


Kościół powizytkowski: Z okazji Grunwaldu odnowili obraz Jagiellończyka


Do kościoła powizytkowskiego przy Narutowicza wrócił po konserwacji obraz Kazimierza Jagiellończyka i popiersie Władysława Jagiełły. Renowacja została wykonana z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.


Remont bazyliki ojców Dominikanów i kościoła pobrygidkowskiego


Bazylika ojców Dominikanów zginęła za rusztowaniami. Odnowiona zostanie nie tylko świątynia, ale i zrujnowane klasztorne dziedzińce. Renowacja czeka też inny kościół: pobrygidkowski. 


Panorama Lublina z wieży kościoła powizytkowskiego


Turyści zajrzą do odkrytej niedawno krypty, a z kościelnej wieży będzie można podziwiać panoramę Lublina. Odsłonięte zostaną też stare malowidła. Konserwator zabytków zatwierdził plany remontu kościoła powizytkowskiego.


Wyślij e-mail, poprzyj remont kościoła


Wystarczy wysłać e-maila, by pomóc kościołowi powizytkowskiemu w Lublinie w zdobyciu unijnych pieniędzy na remont. Z taką prośbą do mieszkańców wystąpili duchowni. 


Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy


Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy


W kryptach są ciała zakonnic


Są już wstępne ekspertyzy. To najprawdopodobniej siostry z zakonu wizytek i brygidek pochowano w kryptach kościoła powizytkowskiego.


Wesprzyj renowację świątyni


Ruszyły konsultacje społeczne do projektu: "Renowacja pobrygidkowskiego zespołu klasztornego w śródmieściu miasta Lublina". Im więcej osób weźmie w nich udział, tym większe szanse na to, by obiekt odzyskał swój dawny blask. Do poparcia tej inicjatywy zachęca lubelski Urząd Miasta.

 

 

 

Sakramenty

Nabożeństwa:

REKOLEKCJE ADWENTOWE:

17-20.12.2017 r.

Nowenna do Dzieciątka Jezus:

16-23.12.2017 r.

Dni powszednie: godz. 10.40 i 17.40

Niedziela: godz. 17.40

ZAPRASZAMY

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA:

Msze św.: godzina 7.00, 7.30, 11.00, 18.00

Spowiedź: godzina 7.00 - 7.45, 10.30 - 11.30, 15.00 - 18.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia: godzina 15.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu: godzina 15.00 - 18.00

Nabożeństwo pierwszopiątkowe:  godzina 10.30 i 17.30

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA: 

Msze św.: godzina 7.00, 7.30, 11.00, 18.00

Spowiedź: godzina 7.00 - 7.45, 10.30 - 11.30, 17.30 - 18.30

Nabożeństwo "Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca": godzina 10.30 i 17.30

 

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych.



 Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia