W setną rocznicę objawień Maryjnych (1917-2017) samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Spotakanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymkiodbędzie się w dniu 26 kwietnia 2017 r. po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela: jest praktyką czynnej ascezy i pokuty za ludzkie słabości, wyraża nieustanną czujność człowieka wobec własnej ułomności i przygotowuje go wewnętrznie do przemiany serca./Jan Paweł II/

Trasa: LIZBONA - AJUSTREL - FATIMA - BATALHA - ALCOBACA - NAZARE - BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - REJS W PORTO - COIMBRA - SINTRA - CABO DA ROCA - CASCAIS

Termin: 29.06.-06.07.2017r.

Dzień 1: POLSKA - LIZBONA - 29.06

O ustalonej porze spotkamy się na wyznaczony miejscu zbiórki. Następnie przejazd grupy na lotnisko w Warszawie. Odprawa biletowo ? bagażowa. O godz. 14:50 planowany odlot do Portugalii. Po przylocie do Lizbony (ok. 18:10) transfer do hotelu w ok. Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Lizbona - 30.06

Rano po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej ? manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni) ? Msza Święta, Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta ? św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejedziemy do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w przepięknym nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Ajustrel, Fatima - 01.07

Rano śniadanie w hotelu. Po Mszy św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare - 02.07

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 5: Braga, Santiago de Compostela - 03.07

Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi ? dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Rejs w Porto, Coimbra - 04.07

Rano po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po ?Złotej Rzece? jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg

Dzień 7: Sintra, Cabo da Roca, Cascais - 05.07

Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. Dalej udamy się na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Lizbona - 06.07

Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo ? bagażowa. Planowany odlot do Polski o godzinie 11:20. Przewidywane lądowanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 16:15. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3600 zł /os

CENA ZAWIERA:

Przelot liniami lotniczymi na trasie Warszawa ? Lizbona ? Warszawa Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki w Portugalii;

7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami);

Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji ? woda i wino do kolacji zawarte są w cenie;

Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe

Opiekę polskojęzycznego pilota;

Przedstawiony program zwiedzania;

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu; przewodnika turystycznego (ok. 105 EUR ? płatne u pilota w autokarze);

świadczeń nie wymienionych w ofercie;

ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;

transferu autokarem z/na lotnisko w Warszawie,

dopłaty do pokoju SGL,

obowiązkowej kwoty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ? 10 zł / os  

Zapisy do 15 stycznia. Przy zapisie wpłata zaliczki w wysokości 1.000,00 zł

Sakramenty

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia