OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 Niedziela Zwykła 5 listopada 2023 roku

1. Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie o godz. 10.30 i 17.30, w niedzielę o godz. 17.30. Kartki z wypisanymi imiona zmarłych oraz datą i godziną nabożeństwa można składać przez cały miesiąc w zakrystii, lub do puszki z napisem Wypominki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

2. W poniedziałek 6 listopada o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św.
w intencji Ojczyzny dla uczestników sztafety rowerowej pod nazwą Ogień Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 7 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie.

4. W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość Polski.

5. Po mszy św. o godz. 18.00 w ramach cyklu "Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" odbędzie się koncert pieśni patriotycznych "Dla Ciebie Ojczyzno" w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki k. Kraśnika. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę, 12 listopada o godz. 13.15 zostanie odprawiona Msza św. w ramach Zaduszek Kresowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych rodaków.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła w wysokości 6.560,53 zł. Dziękujemy również za 3 ofiary na kwotę 500,00 zł Wyrażamy wdzięczność Wszystkim, którzy wspierają dzieło renowacji naszej świątyni. Bóg zapłać! Msza święta za ofiarodawców w sobotę o godzinie 18.00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny i kolejnego numeru naszego Biuletynu.

Sakramenty

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia