STYCZEŃ

18 stycznia 2014 r. koncert kolęd: Hej kolęda, kolęda! To pierwszy z czterech koncertów z okazji Jubileuszu 20?lecia istnienia chóru Kantylena, zespołu skupiającego młodzież licealną, a działającego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Chór przygotował na tę okazję polskie tradycyjne kolędy i pastorałki. Chórem dyrygowała Małgorzata Nowak - jego założyciel i kierownik artystyczny.

MARZEC

29 marca 2014r koncert pieśni Gdy ja sobie rozważuję ... Był to drugi koncert jubileuszowy z okazji 20 ? lecia Chóru Kantylena. W programie pieśni wielkopostne.

30 marca 2014 r. koncert wielkopostny pn. Kantaty Jana Sebastiana Bacha. Wykonawcy: Piotr Olech - kontratenor, Mateusz Kołos - tenor, Grzegorz Pazik - bas, Zespół wokalny Camerata Lubelska, Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, Orkiestra Trybunału Koronnego. Dyrygował Przemysław Stanisławski.

KWIECIEŃ

13 kwietnia koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Echo z Lublina.

MAJ 

18 maja koncert maryjny dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II. W czasie koncertu, który był wyrazem wdzięczności za dar osoby świętego Papieża Polaka zaprezentowały się następujące zespoły: Chór La Musica Gimnazjum nr 16 im. F. Chopina w Lublinie - dyrygent Zdzisław Ohar, Zespół wokalny ?Sine Nomine? Młodzieżowego Domu Kultury ?Pod Akacją? w Lublinie - dyrygent Izabela Urban oraz Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie - dyrygent Beata Dąbrowska i Milena Lis.

CZERWIEC

22 czerwca koncert Orkiestra Trybunału Koronnego mieszkańcom Lublina. Orkiestrą dyrygował Przemysław Stanisławski. W programie: Georg Friedrich Haendel, Alessandro Marcello, Edvard Grieg, Felix Mendelssohn-Bartholdy.

25 czerwca koncert pieśni religijnej w wykonaniu chóru La Musica działającego przy Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. chóru.

LIPIEC

20 lipca koncert muzyki poważnej. W programie muzyka poważna. Wykonawcy: Agnieszka Tyrawska-Kopeć ? sopran, Andrzej Witlewski ? bas, Trio Lublin Baroque, Lech Szost ? flet, Maria Błaszczak-Szost ? wiolonczela, Jolanta Skorek-Münch ? organy/fortepian/klawesyn, Stefan Münch ? słowo o muzyce.

WRZESIEŃ

20.09. koncert kwartetu wokalnego TEMPUS z programem ?Muzyka dawna ? spotkajmy się?. W programie utwory Wacława z Szamotuł i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

28.09. koncert Pieśni Patriotyczne (Golgota Wschodu) zespołu wokalno muzycznego z Lublina ? Gloria Victis.

PAŻDZIERNIK

26 października koncert Zespołu Męskiego GREGORIANUM z Warszawy z programem odbywającym się w ramach projektu ?Zapomniane Skarby Kapeli Rorantystów?. Koncert przybliżał muzykę krakowskiej kapeli rozbrzmiewającą na Wawelu przez ponad 300 lat.

GRUDZIEŃ

W sobotę 13 grudnia w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego koncert Pieśni Niepokornej ?Młodzież w hołdzie osobom internowanym w stanie wojennym?.

W dniu 14.12. koncert adwentowy. W czasie koncertu wystąpił Zespół wokalny Sine Nomine Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją", dyrygent Izabela Urban. W programie muzyka religijna.

W Niedzielę Świętej Rodziny (28.12.) świąteczny koncert z cyklu Muzyczne Patataj. Wykonawcami byli: Ewa Kowieska - sopran, męski zespół śpiewaczy "Pojezierze", dzieci i absolwenci przedszkola "Akwarelki", a wszystko w instrumentacji tria smyczkowego Filharmonii Lubelskiej. 

Koncerty

Z życia kościoła

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia