Zaplanowane koncerty w 2015 roku:

 

plakat 1

 

29 listopada godz. 14.15  Koncert: Zaduszki Pobrygidkowskie - Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa

WYKONAWCY:

ORKIESTRA SYMFONICZNA IM. KAROLA NAMYSŁOWSKIEGO W ZAMOŚCIU

pod dyrekcją TADEUSZA WICHERKA.

ELŻBIETA KOZYRA - sopran

BARBARA RABIEGA - mezzosopran

DARIUSZ SOBCZAK - bas - baryton

TOMASZ NADOLSKI - baryton, recytacje

 Program:

1. BOGURODZICA - Anonim, opr. Burs Stanisław
2. TAKI KRAJ - Ray, Pietrzak J., opr. Przytuła J. 
    HARFĘ PIEŚNIARZA (recytacja)
3. BYWAJ DZIEWCZĘ - Anonim, opr. Przytuła J.
4. ZA NIEMEN, HEN PRECZ - Anonim, Bielowski T., opr. Przytuła J.
5. PIERWSZA KADROWA - Anonim, Oster-Ostrowski T., opr. Przytuła J.
   A CHOĆBYM CHCIAŁ (recytacja)
6. WOJENKO, WOJENKO - Anonim, Zbierzchowski H. , opr. Przytuła J.
7. MAKI - Niewiadomski S., Makuszyński K., opr. Przytuła J.)
8. UŁAN I DZIEWCZYNA - Anonim, opr. Przytuła J.
9. O MÓJ ROZMARYNIE - Anonim, opr. Przytuła J.
     KIEDY ZGINĘ - (recytacja)

10. BIAŁE RÓŻE - Kozar-Słobódzki M., Wroczyński K., opr. Przytuła J.
11. PIECHOTA - Anonim, opr. Przytuła J.
12. O PANIE, KTÓRYŚ JEST NA NIEBIE - Anonim, opr. Przytuła J.
     HYMN DO BOGA- (recytacja)
13. MY PIERWSZA BRYGADA (?LEGIONY? - Anonim, Biernacki T., Hałaciński A., T., opr. Przytuła J.
14. MARSZ SYBIRAKÓW - Majewski Cz., Jonkajtys M , opr. Przytuła J.
     POLSKO ! (recytacja)
15. ROTA - Nowowiejski F., Konopnicka M., opr. Przytuła J.
16. ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ - Korcz W., Pietrzak J., Opr. Przytuła J.
   A TERAZ JĘŁA NAM SIĘ POLSKA - (recytacja)
17. HYMN NARODOWY - Anonim, Wybicki J.

 

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu założona 4 listopada 1881 roku przez Karola Namysłowskiego jest najstarszą w Polsce orkiestrą symfoniczną. (o 20 lat starszą od Filharmonii Narodowej). Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Orkiestry jest TADEUSZ WICHEREK. Przez lata aktywnej działalności, promującej narodowa kulturę, głęboko zaznaczyła ona swoją obecność w pejzażu kulturalnym kraju, a także poza jego granicami. Koncertowała m. in.
w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Austrii, Francji, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Czechach, na Białorusi i Ukrainie oraz w wielu miastach kraju
, w najbardziej prestiżowych salach koncertowych m. in. w: Filharmonii Narodowej, Sali Kongresowej PKiN, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i innych.   

Z orkiestrą współpracuje wielu uznanych artystów: śpiewacy, piosenkarze, zespoły, chóry oraz dyrygenci. 

W repertuarze Orkiestry znajdują się: symfonie, suity orkiestrowe, koncerty i recitale, oratoria, muzyka operowa i operetkowa, muzyka filmowa, musicalowa, jazzowa, taneczna i rozrywkowa. Jako jedyna w kraju, Orkiestra ma również w swoim repertuarze muzykę ludową.

Koncerty Orkiestry były transmitowane i retransmitowane przez Telewizję Polską między innymi na antenach TVP 1, TVP 2, TVP Polonia, TVP Kultura oraz TVP 3 Lublin.

Od 2008 roku minimum raz w roku Orkiestra dokonuje nagrań i wydaje płytę  z muzyką symfoniczną.

Orkiestra realizuje również spektakle operowe i operetkowe.

Wystawiła w Zamościu ?Straszny Dwór? S. Moniuszki (dwa spektakle w 2007 r. i jeden w 2008 r.). Zrealizowała spektakl ?Stabat Mater? Pergolesiego (dwukrotnie w 2008 roku) oraz jego operę ?Livietta e Tracollo? (w 2009 roku). 

W koprodukcji z Teatrem Operowym w Mediolanie zrealizowała operę ?La Serva Padrona? G. B. Pergolesiego (w 2010 roku).     

Od 2007 roku orkiestra organizuje Zamojski Festiwal Kultury, w którym wystąpili  z orkiestrą między innymi, popularni włoscy piosenkarze: Drupi, Francesco Napoli, Riccardo Doppio oraz artyści polscy: Grażyna Brodzińska, Magda Umer, Ewa Bem, Hanna Banaszak, Kasia Klich, Marek Torzewski, Wiesław Ochman, Sławomir Pietras, Stanisław Soyka, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Zespół ?Zakopower?, Zespół ?Pectus?, Zbigniew Górny, Piotr Rubik i wielu innych.

W listopadzie 2010 roku zagrała jedyny koncert w Polsce z Jonem Lordem legendarnym klawiszowcem i kompozytorem grupy Deep Purple. Koncert pt.: "CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA" odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W 2011 roku Orkiestra obchodziła Jubileusz 130-lecia swojego istnienia i 155 rocznicę urodzin jej założyciela Karola Namysłowskiego. Kulminacją tych obchodów był Wyjątkowy Koncert Orkiestry z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca ?Mazowsze? im. Tadeusza Sygietyńskiego.

    

Koncerty zrealizowane w 2015 roku:

 

 

plakat 2

11 listopada godz. 18.45  Koncert: Pieśni Patriotyczne: "Dla Niepodległej"

Wykonawca: Parafialna Orkiestra Dęta Szastarka

Kapelmistrz: Wojciech Durak

W programie:

-?Pancerni chłopcy? opr. J.Kwiatkowski

-?Chabry z Poligonu? orkiestra i śpiew

-?The Young Amadeus? arr. Jan de Haan

-? Wiązanka pieśni żołnierskich i partyzanckich? opr. B.Turczyński

- ?The Mission?- Ennio Marricone

-?Wierzby płaczące? opr. M.Stanisławski/W.Durak

-?Póki Polska żyje w nas? muz. Włodzimierz Korcz, opr. J.Kwiatkowski ?        

   orkiestra i śpiew

-?Pożegnanie ojczyzny? M.K. Ogiński

-?Wiązanka pieśni żołnierskich 1917-39?

Informacja o Parafialnej Orkiestrze Dętej w Szastarce.

Trudno sobie wyobrazić świat bez nieba a życie bez muzyki, która zajmuje szczególne miejsce i może stać się ulubionym zajęciem a niekiedy ulubioną pasją. Pan Jezus wychował się i żył w kulturze żydowskiej w której ważną rolę ogrywała muzyka, taniec i śpiew. W swoim nauczaniu posłużył się obrazem tańca gdy mówił o synu marnotrawnym, którego powrót świętowano muzyką i tańcem. Św. Jan Bosko wielki wychowawca młodzieży mówił, że dom salezjański bez orkiestry to jak ciało bez duszy.

     Inicjatywa powstania Parafialnej Orkiestry Dętej w Szastarce wyszła od młodzieży 6 lat temu/ parafia św. Maksymiliana Kolbe w Szastarce znajduje się w okolicach Kraśnika i liczy około 1000 wiernych/. Muzyką staramy się wielbić Boga, ubogać swoją duchowość i dążyć do świętości. Jest to naprawdę wspaniała przygoda i wartościowe spędzenie wolnego czasu. Boża Opatrzność sprawia za na naszej drodze spotykamy ludzi dobrej woli, którzy spieszą nam z pomocą. Trudno dzisiaj byłoby sobie wyobrazić uroczystości religijnych, patriotycznych w naszej parafii bez udziału orkiestry. Bogaty repertuar orkiestry zawiera pieśni religijne, patriotyczne, marszowe i rozrywkowe. Orkiestra koncertowała od morza aż po Tatry zaś 2011 r. była we Włoszech. Aktualnie młodzieżowa parafialna orkiestra liczy ok. 30 osób. Od trzech lat kapelmistrzem orkiestry jest pan Wojciech Durak absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i nauczyciel w Szkole Muzycznej w Kraśniku. Opiekunem orkiestry jest ks. Proboszcz Andrzej Arbaczewski. W 2015 r orkiestra nagrała płytę ze swoimi utworami w Studio Nagrań Fanfara w Lublinie.

27 wzreśnia godz. 18.45 Koncert: Kwartet klarnetowy ?Claribel?

Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Lublin. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Kwartet klarnetowy ?Claribel?

Andrzej Schab        

Jaremi Zienkowski        

Krzysztof Rogowski        

Dariusz Dąbrowski

 

W programie utwory:  

Ferenc Farkas                

Tańce starowęgierskie - suita

 Aleksander Borodin                                        

Tańce połowieckie

 Bela Bartok       

            Rumuńskie tańce ludowe

Edward Grieg     

            Peer Gynt

 James Rae                                                          

Organ Interlude, Newsreel                    

Sammy Nestico               

A study in contrast             

Lennie Niehaus                                                  

Spiritual Jazz Suite

Rik Pelckman                                                   

Slapstic

Heiner Wiberny                                                

Here Comes Julian

 

Kwartet klarnetowy CLARIBEL

Andrzej Schab ? klarnet, klarnet Es

Jaremi Zienkowski - klarnet

Krzysztof Rogowski ? klarnet, saksofon sopranowy

Dariusz Dąbrowski - klarnet basowy

Kwartet klarnetowy ?Claribel? rozpoczął działalność koncertową 2001 roku. Zespół brał udział w 41 festiwalach muzycznych w kraju, odbył 8 wyjazdów zagranicznych (Niemcy - 2001, Szwecja - 2003, Włochy - 2005, Rosja (Ural, Syberia) ? 2005, Belgia ? 2007, 2011) Australia 2013 (Sydney, Canberra, Melbourne), Francja 2014 ? Paryż. W 2005 roku w wydawnictwie muzycznym ?Acte Prealable? wydał dwie płyty ? ?Dwa Światy? oraz ?Muzyczna Podróż?. 

Koncertował podczas uroczystości organizowanych przez Ambasadę USA w Warszawie, Konsulat Honorowy Wielkiej Brytanii w Lublinie i Konsulat Ukrainy w Lublinie.

Dokonał nagrań dla Radia Lublin, oraz TV Lublin (do programów ?Teledzień?, ?Przeglądarka Kulturalna?, ?Regiony Kultury? i ?Złoty Wieszak? ? pokaz mody). Koncertował podczas Poranka Muzycznego transmitowanego na żywo ze studia koncertowego S1 Polskiego Radia w Warszawie. Zespół specjalnymi koncertami uświetnia uroczystości organizowane z różnych okazji przez Miasto Lublin, Samorząd Województwa Lubelskiego, liczne firmy i instytucje działające na terenie całego kraju. W trakcie 14-letniej działalności wykonał ok. 300 koncertów. 

Repertuar zespołu obejmuje kompozycje pisane specjalnie na kwartet klarnetowy, jak również aranżacje utworów kompozytorów muzyki poważnej np. G. F. Haendla, J. S. Bacha, W .A. Mozarta, L. van Beethovena, A. Dworzaka, C. Debussy'ego, P. Czajkowskiego, S. Prokofiewa, N. Paganiniego, F. Farkasa, J. Straussa, G. Bizeta, E. Griega, L Bernsteina.

Oddzielną grupę wykonywanych kompozycji stanowią opracowania utworów muzyki rozrywkowej takich kompozytorów jak: D. Ellington, G. Gershwin, I. Berlin, C. Jobim,      . Joplin, A. Piazzola, W. C. Handy, H. Mancini, G. Jenkins, McCarty czy P. Nagle.

Więcej informacji na www.claribel.pl

 

16 wzreśnia godz. 19.00 Koncert:  chóru meksykańskiego ?NORMALISTA? DE PUEBLA.

CHÓR MEKSYKAŃSKI ?NORMALISTA DE PUEBLA?

Chór ?Normalista?de Puebla został założony w 1964 roku przez profesora Jorge Altieri Hernándeza, który do dzisiaj jest jego dyrygentem i dyrektorem. Na początku był to chór studentów Akademii Pedagogicznej w Puebla. Obecnie należą do niego zarówno studenci, jak i przedstawiciele licznych zawodów z różnych instytucji i dziedzin.

W repertuarze chóru znajdują się zarówno utwory klasyczne, religijne jak i popularne: meksykańskie i zagraniczne, wykonywane zarówno a`capella jak i z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, smyczkowej lub innych grup muzycznych.  

Chór ?Normalista? uczestniczył w licznych koncertach w Meksyku, programach radiowych i telewizyjnych, towarzyszył słynnym solistom, prezentował się przed prezydentami, ambasadorami i dyplomatami z różnych stron świata, odwiedził też wiele państw w Ameryce Południowej i Północnej, w Europie i w Azji. W 1997 roku miał zaszczyt zaśpiewać w Watykanie dla Jana Pawła II.

Profesor Jorge Altieri Hernández jest także założycielem orkiestry symfonicznej (1996 r.) współpracującej z ?Coro Normalista?. Za swoją pracę i liczne sukcesy, zarówno artystyczne jak i pedagogiczne, otrzymał wiele nagród i odznaczeń. Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Światowego Festiwalu Chórów, który od 2000 roku odbywa się co roku w Puebla. W piętnastu edycjach tego festiwalu wzięło już udział 127 chórów z 36 krajów z Europy, Azji i Ameryki.

Tłumaczenie z hiszpańskiego: Beata Brzozowska-Zburzyńska

Gerardo Molina urodził się w Puebla (Meksyk) w 1969 roku. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec. Molina pobierał naukę u krajowych i zagranicznych muzyków oraz studiował trzy lata w School of Music of the University of the Americas w Puebla. W 1998 roku Molina zdobył trzecią nagrodę na konkursie University of Xalapa National Piano Competition. Rok później został półfinalistą w konkursie Cincinnati World Piano Competition. W roku 2003 zdobył trzy nagrody na Paris International Amateurs Piano Competition: pierwszą nagrodę główną, nagrodę publiczności oraz nagrodę czytelników. W 2004 roku Molina wystąpił podczas Grand Prix Winners Concert Festival w ambasadzie austriackiej, który organizowany był przez WIPAC. Jego występ z Republican Guard Symphonic Orchestra, kierowaną przez François Boulagne, był częścią Paris Gala Evening w ?Invalides? Church. Rok 2005 przyniósł Molinie dwie nagrody w Stanach Zjednoczonych: drugie miejsce podczas Boston International Piano Competition for Exceptional Pianists oraz trzecią nagrodę podczas WIPAC International Piano Artists Competition. W 2006 roku występował w ?Invalides? Concert Hall w Paryżu oraz w Musical Instruments Museum w Berlinie. W 2008 roku wykonał recital fortepianowy w Radio France w Paryżu. W 2009 roku zagrał recital podczas ?Joseph Kosma? Auditorium of the Nize Regional Conservatory. W 2013 roku wystąpił w Munich Geistag Recital Hall, a w roku 2014 wystąpił w Royal School of Music of McAllen w Texasie. Molina występował z kilkoma meksykańskimi orkiestrami symfonicznymi i obecnie pracuje jako pianista i konsultant muzyczny chóru ?Normalista? z Puebla prowadzonego przez Jorge Altieri Hernándeza.

Tłumaczenie z angielskiego: Joanna Mazurek

 

30 sierpnia - Koncert organowy

plakat koncert

Program:

J. S. Bach - Fantazja i Fuga g-moll BWV 542 (organy)

J. S. Bach - Partita d-moll BWV 1013 (fagot)                Allemande                Corrente                Sarabande                Bourree Anglaise

J. S. Bach - Preludium chorałowe ,,Nun komm der Heiden Heiland" BWV 569 (organy)

A. Vivaldi - Koncert B-dur ,,La notte" F.VIII nr 1 (fagot i organy)                Largo                FANTASMI - Presto                IL SONNO - Andante molto                SORGE L?AURORA ? Allegro

F. Mendelssohn-Bartholdy - IV Sonata B-dur op.65 (organy)

A. Tansman - Sonatina cz.II - ARIA Largo cantabile (fagot i organy)

Wykonawcy:

Jan Bokszczanin - organy

Jan Bokszczanin Foto 2013

W 2000 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joachima Grubicha. W późniejszych latach był stypendystą doktoranckim w University of North Texas (USA), gdzie studiował pod kierunkiem wybitnego pedagoga prof. Jesse E. Eschbacha (absolwenta klas mistrzowskich Marie Claire Alain oraz Marie Madeleine Durufle). Odbywał także zajęcia z Zespołu Kameralnego i Praktyki Gry Barokowej pod kierunkiem prof. Lenory McCroskey (studentki Gustava Leonhardta).

Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich profesorów jak: Guy Bovet (Szwajcaria), James David Christie (USA), Kevin Bowyer, Bernhard Hass (Niemcy), Zsigmont Szathmary (Węgry) oraz Harald Vogel (Niemcy). Koncertuje w większości krajów Europy, Rosji, Azerbajdżanie oraz USA. Jan Bokszczanin nagrał piętnaście płyt CD z muzyką organową dla renomowanych wytwórni płytowych, a w 2012 roku nakładem wydawnictwa POLIHYMNIA ukazała się jego monografia ? ?Główne tendencje rosyjskiej i radzieckiej muzyki organowej?. Jan Bokszczanin pełni funkcję adiunkta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (filia Białystok). W sezonie artystycznym 2015/2016 artysta wystąpi z recitalem w Katedrze Notre Dame w Paryżu.

Grzegorz Dąbrowski - fagot

G. Dabrowski2

Ukończył PSM I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. W 1981 r. rozpoczął naukę gry na fagocie w klasie prof. Bolesława Strawy, dyplom z wyróżnieniem uzyskał w roku 1987. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (1992), w klasie fagotu profesora Bogumiła Gadawskiego. W latach 1995-97 odbył studia w Yale University (USA), pod kierunkiem dr. Franka Morellego, zakończone otrzymaniem tytułu Master of Music. Jest laureatem kilku konkursów, w tym I nagród w Koszalinie (1986) i we Włoszakowicach (1992).

Podczas studiów podjął pracę w orkiestrze Warszawskiej Opery Kameralnej. W latach 1990 ? 2007 współpracował jako I fagocista z orkiestrami: Camerata Academia w Warszawie (1990-95), Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie (1992-95), Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie (1994-1995); Philharmonia Orchestra of Yale, Yale Symphony Orchestra, New Haven Symphony, Norwalk Symphony, Lyric Mountain Festival Orchestra (USA, 1995-97); Teatru Muzycznego Roma (1997-2005), Płocka Orkiestra Symfoniczna (1997-2007).

W 1999 roku, w drodze konkursu został przyjęty do Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana, z którą odbył tournee po Europie i USA oraz nagrał CD. W tym czasie rozpoczął również współpracę z Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Orkiestrą Sinfonia Varsovia, którą kontynuuje do chwili obecnej. We współpracy z tymi zespołami miał okazję wykonać bardzo obszerny repertuar symfoniczny, z uwzględnieniem nowej twórczości (w tym prawykonań) czołowych polskich kompozytorów współczesnych, pod batutą wybitnych dyrygentów jak: Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Henryk Czyż, Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Gabriel Chmura, Kazimierz Kord, Antoni Wit, Jacek Kaspszyk, Michael Corboz, Kurt Masur, Marc Minkowski, Shinik Hahm. Występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, La Folle Journee, Schleswig-Hollstein), jak również w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy i świata.

Przez cały okres pracy zawodowej występuje również jako solista i kameralista. Koncerty fagotowe A. Vivaldiego, W.A. Mozarta, C.M. Webera miał okazję wykonywać z orkiestrami filharmonii Lubelskiej, Jeleniogórskiej, Pomorskiej, Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Toruńską Orkiestrą Kameralną i Pilską Orkiestrą Klasyczną oraz w USA z The Connecticut Virtuosi. Jako kameralista chętnie współpracuje z muzykami środowiska bydgoskiego.

Od 1998 roku prowadzi klasę fagotu w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego w zakresie sztuki (2013), w Uczelni zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od roku szkolnego 2013/14 prowadzi klasę fagotu w Zespole Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.

 

24 maja Koncert: Ave Maria różnych kompozytorów.Wstęp wolny. Zapraszamy. Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Lublin.

W programie:

B. Stieler - Ave Maria (S + Vn + Org) nr 1

J. S. Bach - Koncert skrzypcowy a-moll IIcz.

J. S. Bach - Fuga sopra Magnificat "Meine Seele erhebt den Herren" BWV 733 (Org)

B. Stieler - Ave Maria (S + Org)

B. Stieler - Ave Maria (S + Vn + Org)

F. Liszt - "Ave Maria von Arcadelt" (Org)

C. Franck - Panis Angelicus (S + Vn + Org)

J. Massenet - Medytacje (Vn + Org)

B. Stieler - Ave Maria (S + Org)

M. Sawa - Wariacje nt. "Ave Maris Stella" (Org)

M. Lorenc - Ave Maria (S + Vn + Org)

B. Stieler - Ave Maria (S + Vn + Org)

3 maja Koncert: Dla Niepodległej

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Majdan Grabina. Koncert pieśni patriotycznej. Wstęp wolny. Zapraszamy. Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W programie:

1. ?Marsz Polonia?

2. ?Ułański Szyk?

3. ?Marsz I-szej Brygady?

4. ?Herkules?

5. ?Mazurek Trzeciego Maja?

6. ?Wiązanka Pieśni Żołnierskich?

7. ?Ojczyzno Ma?

8. ?Piechota?

9. ?Rozszumiały się wierzby płaczące?

10. ?Pożegnanie Ojczyzny?

26 kwietnia Koncert: W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

Muzyka sakralna. Homilie i przemówienia papieskie - I Pielgrzmka do Polski (fragmenty). Wykonawcy: Camerata Lubelska, Jacek Brzeziński - narracja, Przemysław Stanisławski - dyrygent. Wstęp wolny. Zapraszamy. Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Lublin.  

W programie:

Jan Paweł II - Przemówienie powitalne - lotnisko Okęcie - fragmenty

Wincenty z Kielczy (ok. 1200 - ok. 1261) Gaude Mater Polonia

Jan Paweł II ? Homilia Msza św. Plac Zwycięstwa - fragmenty

Wacław z Szamotuł (ok. 1526 - ok. 1560) Już się zmierzcha, Ego sum pastor bonus

Mikołaj Zieleński (ok. 1550 ? ok. 1620) Viderunt omnes fines terrae

Jan Paweł II ? Homilia Msza św. Nowy Targ - fragmenty

Heinrich Schütz (1585 ? 1672) Also hat Gott die Welt geliebt, Ich bin eine rufende Stimme

Johann Sebastian Bach (1685 ? 1750)/Charles Gounod (1818 ? 1893) Ave Maria

Jan Paweł II ? Homilia Msza św. Wzgórze Lecha - fragmenty

Anton Bruckner (1824 ? 1896) Locus iste

Josef Rheinberger (1839 ? 1901) Abendlied, Ave Maria

Jan Paweł II ? Akt Oddania Matce Bożej - Częstochowa - fragmenty

Feliks Nowowiejski (1877 ? 1946) Parce Domine

Hieronim Feicht (1894 ? 1967 ) Chroń, Panie, wątłą duszy mojej zieleń

Bernard Stieler (1951 - ) Ave Maria

Jan Paweł II ? Homilia Msza św. Błonie Kraków - fragmenty

Henryk Mikołaj Górecki (1933 ? 2010) Totus Tuus

18 kwietnia Koncert: Miserere

W ramach 21 Festiwalu Tempus Paschale wystąpił w naszej świątyni Chór Chłopięcy Słowiki Lubelskie. Dyrygent Irena Sołtan - Wąsik. Organy Jolanta Skorek - Münch. W programie utwory: J. Clement; J. van Berchem; J.S. Bach; G.F. Haendel; G. Allegri.

15 marca Koncert: Piśni wielkopostne

Pieśni Wielkopostne w programie pieśni pasyjne w opracowaniu Andrzeja Nikodemowicza, Stefana Stuligrosza, Włodzimierza Dębskiego, Antoniego Zoły. Dyrygent Beata Dąbrowska, wykonawca: Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie

1 lutego Koncert: Msza Kreolska Ariela Ramireza

Niezwykłe, światowe arcydzieło muzyczne, napisane w 1964 roku. W utworze wspaniały wyraz znalazła liturgia ludowa oparta na melodiach i rytmach folkloru Argentyny i innych krajów Ameryki Południowej. Kompozytor zawarł w muzyce najwyższe wartości ducha ludzkiego i ukazał jak sam akt religijny jest w stanie podnieść na szczyty artyzmu muzykę ludową. Wykonawcy: Młodzieżowy Chór Mieszany Carduelis - Poniatowa, Chór Stowarzyszenia Miłośników Śpiewu Chóralnego Cum Musica - Poniatowa, Dorota Niezgoda - sopran, Agnieszka Ożga - sopran, Daria Młyniec - flet, Elżbieta Charlińska - organy, Zespół gitarowy CKPiT w Poniatowej pod kierunkeim Beaty Żywickiej, Zespół perkusyjny CKPiT w Poniatowej, Dagmara Matysiuk - dyrygent.

11 stycznia Koncert: Kolędy i Pastorałki

Wykonawcy: Zespół Wokalny Sine Nomine Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, dyrygent Izabela Urban i Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego, dyrygent Beata Dąbrowska.

Koncerty

Z życia kościoła

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia