STYCZEŃ

18 stycznia 2014 r. o godz. 19.00 odbył się w naszej świątyni koncert kolęd: Hej kolęda, kolęda! To pierwszy z czterech koncertów z okazji Jubileuszu 20?lecia istnienia chóru Kantylena, zespołu skupiającego młodzież licealną, a działającego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Chór przygotował na tę okazję polskie tradycyjne kolędy i pastorałki. Chórem dyrygowała Małgorzata Nowak - jego założyciel i kierownik artystyczny. 

Na chórze naszego kościoła została zorganizowana wystawa unikatowych firmowych kart świątecznych. Od kilku lat Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej aktywnie włącza się w propagowanie pereł lubelskiego dziedzictwa kulturowego. Pragnąc udostępnić karty szerszej publiczności LPEC przygotował wystawę, prezentującą dotychczasowe wydawnictwa, ale przede wszystkim promującą mało znane zabytki Lublina. Wystawa była czynna do 2 lutego 2014r.

MARZEC

Stowarzyszenie Chóralne Kantylena, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie i Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie były organizatorami koncertu pieśni Gdy ja sobie rozważuję ... Był to drugi koncert jubileuszowy z okazji 20 ? lecia Chóru Kantylena. W programie pieśni wielkopostne. Koncert odbył się 29 marca 2014r. o godz. 18.45. 

30 marca 2014 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się koncert wielkopostny pn. Kantaty Jana Sebastiana Bacha. Wykonawcy: Piotr Olech - kontratenor, Mateusz Kołos - tenor, Grzegorz Pazik - bas, Zespół wokalny Camerata Lubelska, Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, Orkiestra Trybunału Koronnego. Dyrygował Przemysław Stanisławski. 

30 marca 2014r. rozpoczął się cykl katechez dla młodzieży i dorosłych. W tym dniu ks. Józef głosił Słowo Boże a katechiści składali świadectwo wiary. Katechezy były głoszone w niedziele, wtorki i piątki. 

Z sekretariatu Biura Organizacyjnego Konkursu otrzymaliśmy pismo następującej treści: "Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Pan Tomasz Piwko zarekomendował obiekt: "Konserwacja Pobrygidkowskiego Zespołu Klasztornego, ul. Narutowicza 6" jako najciekawszą modernizację ukończoną w 2013r. Obiekt uzyskał prawo udziału w Finale Konkursu "Modernizacja Roku 2013" i jest na stronie www.modernizacja-roku.pl na 294 miejscu Listy Obiektów w I etapie". W związku z tym mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Finale XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2013". Pismo podpisał: Prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Komisarz Konkursu.

KWIECIEŃ

W dniach 6-9 kwietnia br. trwały we wspólnocie kościoła rektoralnego rekolekcje wielkopostne, które głosił ks. kan. Piotr Nowak, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie.

13 kwietnia br. o godz. 12.00 została odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych w Katyniu, a po Mszy św. o godz. 13.15 odbył się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Echo z Lublina.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (17.04.) w Rzymie odbyła się kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za dar świętych papieży. Niech ich przesłanie będzie dla nas drogowskazem na drogach codziennego życia. Uroczysty koncert dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II odbył się w naszej świątyni 18 maja br.

MAJ

Dnia 11 maja 2014 r. na Mszy św. o godz. 9.30 była obchodzona Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej.

W kaplicy św. Judy Tadeusza zostały umieszczone zabytkowe obrazy z naszej świątyni: obraz Zwiastowanie z XVII w., obraz św. Franciszek Salezy z przełomu XVIII/XIX w. i obraz Wniebowzięcie NMP z XIX w. Można było zobaczyć stan ich zachowania i obecny wygląd. Na początku maja obrazy zostały przewiezione do pracowni konserwatorskiej w Krakowie.

W kolejną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 18 maja o godz. 19.00 odbył się koncert maryjny dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II. W czasie koncertu, który był wyrazem wdzięczności za dar osoby świętego Papieża Polaka zaprezentowały się następujące zespoły: Chór La Musica Gimnazjum nr 16 im. F. Chopina w Lublinie - dyrygent Zdzisław Ohar, Zespół wokalny ?Sine Nomine? Młodzieżowego Domu Kultury ?Pod Akacją? w Lublinie - dyrygent Izabela Urban oraz Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie - dyrygent Beata Dąbrowska i Milena Lis.

CZERWIEC

15 czerwca obchodziliśmy wspomnienie bł. Kazimierza Gostyńskiego, byłego rektora kościoła, który wraz z innymi więźniami obozów koncentracyjnych został wyniesiony do chwały ołtarzy przez św. Jana Pawła II w dniu 12 czerwca 1999r.

22 czerwca 2014r. w naszej wspólnocie gościliśmy ks. Witolda Pietrasiuka - pallotyna pracującego na Chorwacji i Bałkanach (Bośnia, Hercegowina, Serbia). W swojej posłudze ksiądz Witold propaguje kult miłosierdzia Bożego i szerzy duchowe dziedzictwo Jana Pawła II. Działalność ks. Witolda można było wesprzeć składając ofiarę do puszki po zakończonej mszy św. przy wyjściu z kościoła. Za okazaną pomoc Bóg zapłać.

22 czerwca o godz. 19.00 odbył się koncert Orkiestra Trybunału Koronnego mieszkańcom Lublina. Orkiestrą dyrygował Przemysław Stanisławski. W programie: Georg Friedrich Haendel, Alessandro Marcello, Edvard Grieg, Felix Mendelssohn- Bartholdy.

25 czerwca o godz. 18.00 została odprawiona msza św. dziękczynna za rok pracy chóru La Musica działającego przy Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Po mszy św. wysłuchaliśmy koncertu pieśni religijnej w wykonaniu chóru.

Zgodnie z sugestiami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie zostały wykonane klęczniki do przedsionka kościoła. Nowe klęczniki pełnią także funkcję przenośnych konfesjonałów. Stylem nawiązują do klęczników znajdujących się w kaplicy św. Judy Tadeusza. Nowych klęczników- konfesjonałów zostało wykonanych 8 szt. Koszt zakupu to kwota 9.600,00 zł.

LIPIEC

Dekretem arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego ks. mgr Grzegorz Musiał z dniem 1 lipca 2014r. został skierowany na zamieszkanie w charakterze rezydenta i do posługi duszpasterskiej we wspólnocie naszego kościoła. Ks. Grzegorz jest także kapelanem Domu Pomocy Społecznej na Kalinowszczyźnie. Ks. Grzegorza serdecznie witamy wśród nas i życzmy Mu obfitości łaski na czas zaangażowania duszpasterskiego. 

6 lipca o godz. 13.15 została odprawiona Msza św. z okazji 73-ciej rocznicy mordu polskich profesorów we Lwowie. Po mszy św. z koncertem pod nazwą "Pieśnią do serca - sercem do Ojczyzny" wystąpił chór Echo ze Lwowa pod dyrekcją Edwarda Kuca.

Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie zostały wykonane nowe ławki w stylu neogotyckim w prezbiterium kościoła. Zastąpią one dotychczasowe krzesła. Ławeczek jest 18 sztuk. Koszt wykonania 1 ławki z drewna dębowego to kwota 1.200,00 zł. W związku z tym ofiary złożone na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem nowych ławek. (Ofiary złożone na tacę na ten cel wyniosły 4.600,00 zł i w 25% pokryły koszt wykonania nowych ławek). Za dar wrażliwego serca oraz troskę o estetykę w naszej świątyni serdecznie dziękujemy.

20 lipca br o godz. 19.00 rozpoczął się koncert muzyki poważnej. W programie muzyka poważna. Wykonawcy: Agnieszka Tyrawska-Kopeć ? sopran, Andrzej Witlewski ? bas, Trio Lublin Baroque, Lech Szost ? flet, Maria Błaszczak-Szost ? wiolonczela, Jolanta Skorek-Münch ? organy/fortepian/klawesyn, Stefan Münch ? słowo o muzyce. 

Zostały oddane do pracowni tapicerskiej 24 sztuk "starych" krzeseł. Otrzymały one nową tapicerkę. "Stare - nowe" krzesła zostały rozmieszczone w nawach kościoła. Dziękuję za ofiarę umożliwiającą przeprowadzenie tych prac. 

Zniszczony "korozją czasu" zabytkowy fotel z zakrystii został poddany pracom renowacyjnym.

SIERPIEŃ

W piątek, 1 sierpnia przypadała 70-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na pamiątkę bohaterskiego zrywu o godz. 17.00 odezwał się dzwon na naszej wieży, a o godz. 18.00 naszą pamięć wyraziliśmy we Mszy św. sprawowanej za poległych Powstańców Warszawskich. 

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszym kościele przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Po każdej Mszy św. było poświęcenie ziół, kwiatów, kłosów zbóż i owoców. Nabożeństwo maryjne zostało odprawione o godz. 17.30. Kazanie odpustowe głosił ks. Hubert Czarnecki, notariusz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

17 sierpnia gościliśmy w naszej wspólnocie ks. Prałata Karola Serkisa i panią Aleksandrę Dudek, psychoterapeutkę propagujących Dzieło Duchowego Wsparcia Osób Uzależnionych. Ks. Prałatowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, a pani Aleksandrze za przybliżenie istoty Dzieła Duchowego Wsparcia. Deklaracje uczestnictwa w tej inicjatywie można było otrzymać przy wyjściu z kościoła.

WRZESIEŃ

W środę 17.09 i czwartek 18.09 naszą świątynie nawiedził obraz Matki Bożej Latyczowskiej, który ostatecznie swoje miejsce kultu znalazł w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ulicy Bursztynowej. W środę o godzinie 17.30 powitaliśmy obraz Matki Bożej przed głównym wejściem do świątyni. O godzinie 18.00 była odprawiona Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie. Nasze czuwanie w pierwszy dzień nawiedzenia zakończył uroczysty Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. W czwartek o godzinie 7.00 ? Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie rozpoczęła drugi dzień nawiedzenia. Natomiast o godzinie 16.30 były celebrowane Nieszpory o Najświętszej Maryi Pannie, podczas których pożegnaliśmy obraz Matki Bożej Latyczowskiej.

Przygotowane zostały kalendarze na rok 2015, w których umieszczono wiele zdjęć, pokazujących piękno naszej świątyni. Koszt druku jednego egzemplarza to 4zł 50gr. Do spłaty za nowe ławki, które mamy w prezbiterium kościoła pozostało 9.250,00zł. Wkład własny za renowację obrazów, które niebawem wrócą do świątyni wyniesie około 39.000zł. Dobrowolne ofiary za kalendarze będą przeznaczone na uregulowanie tych kosztów. Dziękujemy za każda ofiarę, która przyczynia się do tego, że kościół staje się piękniejszy.

W ramach cyklu Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim 20.09. o godzinie 19.00 z programem ?Muzyka dawna ? spotkajmy się? w naszej świątyni wystąpił kwartet wokalny ? TEMPUS. W programie utwory Wacława z Szamotuł i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

28.09.br. po Mszy św. o godzinie 13.15 w naszej świątyni odbył się koncert Pieśni Patriotyczne (Golgota Wschodu) zespołu wokalno muzycznego z Lublina ? Gloria Victis.

PAŻDZIERNIK

Po przeprowadzonych pracach renowacyjno-konserwa-torskich powróciły na początku października do naszej świątyni 3 obrazy, które zostały umieszczone zgodnie z sugestią Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na ścianach w prezbiterium. Na ścianie południowej zostały umieszczone obrazy: Zwiastowanie NMP i Wniebowzięcie NMP zaś na ścianie północnej nad wejściem do zakrystii został umieszczony obraz św. Franciszek Salezy. Renowację zabytkowych obrazów wykonała firma AC Konserwacja Zabytków Piotrowski Kosakowski Spółka Jawna z Krakowa. Koszt renowacji wyniósł 98.754,55 zł. Dotacje Urzędu Miasta Lublin i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie na ten cel stanowiła kwota 59.727,00 zł, zaś środki własne kościoła wyniosły 39.027,55 zł. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyznał dotacji na ten cel. W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu kwoty środków własnych. Ofiary można było składać w zakrystii czy wpłacając na konto kościoła lub dokonując zakupu naszego kalendarza na 2015 rok. Taca z niedzieli (19.10.) była przeznaczona na ten cel (zebrano kwotę 6.200,00 zł). Dzieło renowacji obrazów to dar wielu naszych wiernych, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na ten cel. Wszystkim Ofiarodawcom za ten dar i zrozumienie dla podejmowanych dzieł w naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim gromadzącym się w murach tej świątyni za solidarną obecność oraz za bezinteresowny dar serca, świadczący o wielkiej wrażliwości i serdecznej więzi z naszym kościołem. Bez Waszej pomocy prace renowacyjne nie byłyby możliwe do przeprowadzenia. Wyrażając wdzięczność za okazaną pomoc także za złożone ofiary pragnę zapewnić o naszej modlitwie. Dlatego też, w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów w każdy wtorek odprawiamy Mszę św. Troski i kłopoty naszych Darczyńców polecamy również Bogu w Mszach świętych zbiorowych za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza i św. Brygidy.

Z radością informujemy, iż Rada Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zatwierdziła w 14 października 2014 r. uchwałę komisji habilitacyjnej zawierającej opinię w sprawie nadania ks. Jarosławowi Jęczeniowi tytułu doktora habilitowanego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

26 października o godz. 19.00 rozpoczął się drugi koncert w ramach cyklu "Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim". Wystąpił - Zespół Męski GREGORIANUM z Warszawy z koncertem odbywającym się w ramach projektu ?Zapomniane Skarby Kapeli Rorantystów?. Koncert przybliżał muzykę krakowskiej kapeli rozbrzmiewającą na Wawelu przez ponad 300 lat.

LISTOPAD

W piątek 7 listopada o godz. 16.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych Legionistów dla uczestników sztafety rowerowej pod nazwą Ogień Niepodległości. Po Mszy św. orkiestra wojskowa wykonała krótki koncert melodii legionowych i patriotycznych. 

Już po raz jedenasty odbyły się w Lublinie Zaduszki Kresowe. 09.11. br o godz. 9.30 została odprawiona w naszym kościele Msza za zmarłych i pomordowanych Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej.

W dniu 9 listopada w Archidiecezji Lubelskiej zbierano tacę na budownictwo sakralne. Ofiary złożone na tacę były przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji zabytkowych obrazów (wysokość tacy 5.400,00 zł). Była to nasza wspólna, kolejna cegiełka na to wielkie dzieło, przywracania ukrytego piękna tej historycznej świątyni. Bóg zapłać za dar wrażliwego serca.

Po przeprowadzonych pracach renowacyjnych w pracowni konserwatorskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powróciła do świątyni gotycka płyta nagrobna z XV w. Docelowe miejsce ekspozycji tego wyjątkowego świadka dziejów naszego kościoła zostało ustalone z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Lublinie.

30 listopada - po raz pierwszy w naszej świątyni odbyły się Zaduszki Pobrygidkowskie. Po każdej mszy świętej, w krótkiej modlitwie polecaliśmy Bogu wszystkich zmarłych, których życie związane było z naszą świątynią: króla Władysława Jagiełły ? fundatora naszej świątyni i walczących pod Grunwaldem, jeńców krzyżackich wznoszących tę świątynię, Ojców Brygidów, Siostry Brygidki, Siostry Wizytki i Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, księży pracujących w naszym kościele, Polek i Polaków poległych w obronie niepodległości Ojczyzny, zamordowanych na Golgocie Wschodu, pochowanych w grobach ziemnych i kryptach naszego kościoła i na dawnym cmentarzu wokół świątyni, dobrodziejów i wiernych naszego kościoła, którzy odeszli już do Pana. Miejscem upamiętniającym ich wszystkich jest umieszczona obok bocznego ołtarza św. Józefa gotycka płyta nagrobna z XV w., która po pracach renowacyjnych powróciła z pracownik konserwatorskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koszt renowacji i montażu gotyckiej płyty nagrobnej wyniósł 4.500,00 zł.

GRUDZIEŃ

7 grudnia 2014 r. gościliśmy w naszej wspólnocie s. Marię Benitę ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, która propagowała dzieło duchowej pomocy powołaniom z naszej archidiecezji. Dziękujemy za trud apostolstwa do służby Bogu i ludziom w Kościele.

W piątek 12 grudnia na zlecenie TVP Historia i Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie został nagrany w naszej świątyni koncert W cieniu maków czerwonych. Pieśni patriotyczne wykonał Chór Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie "Lutnia Lubelska". Dyrygent Elżbieta Krzemińska.

W sobotę 13 grudnia w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Prałat Tadeusz Pajurek ? honorowy duszpasterz Solidarności. Wcześniej rozpoczął się koncert Pieśni Niepokornej ?Młodzież w hołdzie osobom internowanym w stanie wojennym?.

W niedzielę (14.12.) w naszej wspólnocie rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które trwały do środy. Rekolekcje wygłosił ks. Łukasz Pyda, kapelan Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

W dniu 14.12. br. o godz. 19.00 odbył się koncert adwentowy. W czasie koncertu wystąpił Zespół wokalny Sine Nomine Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją", dyrygent Izabela Urban. W programie muzyka religijna.

Kościół ubiegał się o grand w konkursie "Tu mieszkam, tu żyję", w Fundacji Banku Zachodniego WBK. W ramach projektu do renowacji zostały wytypowane zabytki ruchome rzemiosła artystycznego z naszej świątyni. 15 grudnia poznaliśmy listę 305 zwycięskich organizacji, które otrzymały granty w wysokości od 2,5 do 20 tys. zł. Spośród nich, pomiędzy 15 a 21 grudnia, internauci w specjalnym głosowaniu mogli wybrać trzech własnych faworytów. Niestety projekt kościoła nie został wybrany do otrzymania dofinansowania. Dziękujemy za wielkie zainteresowanie w kwestii internetowego głosowania.

W tym roku Pasterka była transmitowana przez Radio Lublin. Dziękujemy za świąteczną i duchową wspólnotę serc słuchaczy Radia Lublin i zgromadzonych w murach królewskiego wotum.

W Niedzielę Świętej Rodziny (28.12.) o godz. 15.00 odbył się świąteczny koncert z cyklu Muzyczne Patataj. Wykonawcami byli: Ewa Kowieska - sopran, męski zespół śpiewaczy "Pojezierze", dzieci i absolwenci przedszkola "Akwarelki", a wszystko w instrumentacji tria smyczkowego Filharmonii Lubelskiej. Organizator; Fundacja Aktywni rodzice - Ewa Starownik-Kuszewska.

W okresie adwentu w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało rozprowadzonych 388 świec na stół wigilijny oraz 200 opłatków.

Dzięki sponsorowi zostało zakupionych 11 białych ornatów: 10 dla koncelebrantów i 1 dla głównego celebransa. Koszt darowizny 5.500,00 zł. W przyszłości zaplanowane zostały zakupy orantów w tych samych wzorach i z tego samego materiału w kolorach: czerwony, zielony i fioletowy. Poszukujemy sponsorów, dzięki którym będzie można zrealizować to zadanie.

Mając na uwadze udział słowa drukowanego w służbie nowej ewangelizacji i posłannictwie kościoła Katolickiego decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika z dniem 1 stycznia 2015r. ks. Rafał Olchawski pełniący funkcję wicerektora Kościoła Pobrygid-kowskiego został mianowany Kierownikiem Redakcji Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej Gaudium. Księże Rafale w imieniu naszej wspólnoty dziękuję za Twoją 4-letnią posługę w naszej wspólnocie, Twoje zaangażowanie pełne troski i ewangelicznego optymizmu, Twoją posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Wyrażam wdzięczność za duchowe perełki - myśli zawarte w homiliach. Dziękuję za bratnią kapłańską dłoń spieszącą do pomocy, wsparcie w czasie renowacji świątyni oraz wrażliwe serce na problemy drugiego człowieka. W imieniu nas wszystkich tworzących wspólnotę Kościoła Pobrygidkowskiego życzę sukcesów na nowym, odpowiedzialnym stanowisku i zapewniam o naszej modlitewnej pamięci. W imieniu nas wszystkich jeszcze raz dziękuję i zapraszam do naszej wspólnoty.

Bóg zapłać !

W związku z realizacją projektu Renowacją zespołu pobrygidkowskiego w Śródmieściu miasta Lublina został zaciągnięty kredyt w wysokości 4.000.000,00 zł jako zabezpieczenie wkładu własnego. Na dzień 31 grudnia 2014r. zobowiązania Kościoła Rektoralnego Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej wobec Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach wynoszą 1.723.601,00 zł. Ostatnia spłata raty kredytu zaplanowana jest na 30 kwietnia 2021r. Miesięczna rata spłaty kapitału wynosi 22.679,00 zł i odsetki (w chwili obecnej ok. 9.500,00 zł miesięcznie) czyli ok. 32.000,00 zł miesięcznie. W roku 2014 spłacono 272.148,00 zł kapitału i 100.512,98 zł odsetek. Było to możliwe dzięki Waszym ofiarom składanym na tacę i opłatom pobieranym na parkingu oraz opłatom za wynajem pomieszczeń oraz sponsorom. 

Koncerty

Z życia kościoła

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia